Rybolov
Naše lodě Vaše úlovky

Od 1. 1. 2021 platí v Norsku nový zákon, který nařizuje evidenci úlovků a upravuje vývozní kvóty mořských ryb.  Ryby můžete přivézt pouze na základě potvrzení o rybolovu u norské společnosti registrované pro mořský rybolov. Pro ostatní rybáře a turisty v Norsku platí absolutní zákaz vývozu jakéhokoliv množství ryb.

Na základě registrace naší firmy Våt Drøm Havfiske AS u FISKERIDIREKTORATET si od nás můžete přivézt 18 kg mořských a neomezené množství sladkovodních ryb.

Kvóty pro turistický rybolov ZDE
Registrace_Fiskedirektoratet ZDE

Moře

Ostrůvky, průplavy a mělčiny na jižní části fjordu jsou jako stvořeny na přívlač. Ale rozmanitost fjordu zajišťuje mnoho druhů ryb a proto je možno využívat i pilkerování a trolling.

Kdo má přístup na Youtube, může se podívat na krásné video od „našeho“ rybáře Michala:
Rybaření v Salsbruket v roce 2022

A ZDE ještě jedno video z našeho fjordu

100 m přímo před penzionem je naše vlastní molo. Na rozdíl od jiných lokalit v Norsku je v letních měsících u nás možný i noční rybolov na moři. Dostanete přesné mořské mapy s vyznačenou hloubkou a vyznačenými lokalitami s výskytem konkrétních druhů ryb. S ochotou Vám poradíme kde, jak a na co chytat.

Nemáte-li k dispozici vlastní rybářské nádobíčko, zapůjčíme Vám na základě předchozí objednávky prut na přívlač s navijákem a vlascem nebo prut s multiplikátorem a vlascem na hloubkové rybaření za 700 Kč na osobu a jeden termín pobytu. Je možné zajistit i dakron a návnady.

Zde je námořní mapa pro rybáře https://kart.gulesider.no (do žlutého rámečku vlevo nahoře zadejte název naší obce – Salsbruket). ZDE

Jezera 

Pokud Vás omrzí mořský rybolov je vám k dispozici řeka (asi 300 m od penzionu) a  jezero MJØSUNDVATNET (asi 14 km) v neuvěřitelně krásné přírodě, kde mají naši klienti možnost chytat zdarma.  Oblast je vhodná na přívlač a muškaření a vyskytují se zde hlavně pstruzi a siveni.

Jezero je soukromé, a proto zajišťuje naprostý klid i pro rodinné koupaní s dětmi. Lokální povolenky k rybolovu na jezerech, mapy a klíče od vstupní brány Vám budou poskytnuty zdarma v penzionu. Povolenky platí i na řeky  vytékající z jezera až k přehradě.

Řeka

Další variantou pro rybolov v Norsku je lov lososů a mořských pstruhů. Necelých 100 metrů od penzionu protéká lososí řeka Opløyelva, na kterou je možné zakoupit povolenku. Cena je 500 NOK / osoba / den (12:00-11:59). Je třeba si zakoupit i státní rybářský lístek pro rybolov na všech řekách a jezerech v Norsku. Obě povolenky je možné zakoupit on-line.
ZDE můžete zakoupit rybářský lístek
ZDE je možné zakoupit povolenku na lososí řeku

Lodě

Pro rybolov v Norsku pro Vás máme připraveno 7 motorových kovových člunů a dvě velké laminátové lodě. Čluny mají motory 50 – 90 HP a jsou vybaveny echoloty poslední třídy s nejnovější aktualizací mořských map a GPS.

Lodě jsou osazeny držáky na pruty a vybaveny záchrannými vestami pro každého člena posádky včetně dětských vest, elektrickým čerpadlem na vodu, gafem, záchrannými pádly, kotvou a plastovými boxy na Vaše úlovky.

Motorové čluny převezmete čisté a s plnou nádrží a plným 5-10 l náhradním kanystrem. Ve stejném stavu člun odevzdáte. Cena paliva do člunu (benzín + olej) je závislá na aktuálních cenách v Norsku (v roce 2024 průměr 26 NOK/1 litr). Palivo do člunu pro rybolov v Norsku Vám zajistíme dle Vašich potřeb.

Zpracování ryb

V areálu penzionu můžete své úlovky vykuchat, očistit a dát okamžitě zamrazit. Zdarma Vám zapůjčíme gumové nebo dáme jednorázové zástěry a rukavice.
Na vyčištěné ryby Vám dáme potravinářské folie na balení ryb a poskytneme dostatečný počet mrazících boxů. Je možno zakoupit přepravky na zmrzlé ryby 30x40x80cm za 200 Kč.
Ve stejné budově je i šatna/sušárna na Vaše rybářské oblečení, abyste každý den mohli vyrazit v suchém.
Své úlovky z rybolovu si můžete ugrilovat přímo u mola ve srubovém grilu na břehu lososí řeky nebo vyudit v naší „udibudce“.

Počasí

Aktuálně Vás budeme informovat o dlouhodobé i krátkodobé předpovědi počasí, síle větru a přílivu a odlivu.